28.04.2022

Haseki’nin İlk UİP’lileri Mezun Oldu

2019 Yılında eğitime alınan yabancı uyruklu misafir kursiyerler üç yıllık eğitimden sonra mezun oldular.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza, içinde yaşadıkları topluma uyum sürecinde kendilerine rehberlik edecek, İslam’ın ahlak eksenli dindarlık anlayışını ve ülkemizin farklı din ve kültürleri birlikte yaşatma tecrübesini aktarabilen, İslam ilahiyatı başta olmak üzere, din bilimleri ve sosyal alanlarda yüksek standartta çalışma yapabilen; yetenekli, liyakatli ve temsil gücü yüksek insan kaynağı yetiştirmek amacıyla, Avrupa başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 7 kursiyer mezun olma heyecanını yaşadı.

Uluslararası İlahiyat Programını tamamlayıp İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören, İsa Ataş-Fransa/Paris, Hasan Zeyrek- Fransa/Romorantin, Ethem Yılmaz-Fransa/Nantua, Muhammed Ekinci- Fransa/Strasbourg, Ebuzer Kılıç- Hollanda, İsmail Mercimek-Hollanda/Amsterdam ve Kanyshaı Saparbekova- Kırgızistan/Bişkek den gelmişlerdi.

İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç.Dr. Adil Bor ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi  İdris Bozkurt, Katılım Belgelerini kursiyerlere vererek,  tebrik ederek, bundan sonraki hayatlarında   başarılar dilediler.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi  İdris Bozkurt’un Komisyon Başkanlığında yapılan sınavla mezun olan kursiyerler de, katkı ve desteklerinden dolayı başta Diyanet İşleri Başkanlığına ve İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç.Dr. Adil Bor’a, hocalara ve kurum personeline teşekkür ettiler.