T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı
HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

Irak İmam Halisi Medinetül İlim Üniversitesi'nden Haseki'ye Ziyaret

14.12.2017

Irak İmam Halisi Medinetül İlim Üniversitesi'nden Haseki'ye Ziyaret

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Adil BOR, Irak İmam Halisi Medinetül İlim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Cevad El Halisi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Irak İmam Halisi Medinetül İlim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Cevad El Halisi ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Dr. Adil BOR, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, heyete Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’n de verilen tedrisat hakkında bilgiler verdi. Ayrıca İslam İşbirliği Teşkilatının Kudüs’ü gündeme alarak İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantı hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Heyet ayrıca Bay ve Bayan İhtisas sınıfında yapılan bir dersi müşahede ettikten sonra Haseki Kütüphanesini ve sosyal alanlarını gezdi.

Misafiperverliklerinden dolayı Dr. Adil BOR’a teşekkürlerini ileten Irak İmam Halisi Medinetül İlim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Cevad El Halisi, Türkiye ve Diyanet İşleri Başkanlığının gerek Müslüman gerekse Müslüman olmayan herkese yardımeli uzattığını bildiklerini ifade ederek,

İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısını önemsediklerini ve “Müslümanların en tehlikeli ve en zor problemi Filistin ve Kudüs problemidir. Gelecek süreci ümit verici ve tehlikeli görüyoruz. İslam ümmetini bir araya toplayacağı için ümitvarız. Eğer Müslümanlar birleşemezse tek bilek, tek yürek olmazsak tehlikeli bir sürece gireceğiz” dedi. 

Fotoğraflar